  • IM04RU180K
IM04RU180K
advertisement
Manufacturer No:
IM04RU180K
HK JDW NO:
873-IM04RU180K
Datasheet:
IM04RU180K
Step5Bar-code shipping tag
IM04RU180K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.25Ohm Max
  • Max DC Current
    185mA
  • Frequency - Self Resonant
    34MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • DC Current
    185mA