  • IM04EV360J
IM04EV360J
advertisement
Manufacturer No:
IM04EV360J
HK JDW NO:
873-IM04EV360J
Datasheet:
IM04EV360J
Step5Bar-code shipping tag
IM04EV360J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    180mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    36μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15.5MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Rated Current-Max
    0.18A