  • IM04ER1R0K
IM04ER1R0K
advertisement
Manufacturer No:
IM04ER1R0K
HK JDW NO:
873-IM04ER1R0K
Datasheet:
IM04ER1R0K
Step5Bar-code shipping tag
IM04ER1R0K
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm Max
  • Max DC Current
    785mA
  • Frequency - Self Resonant
    200MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • DC Current
    785mA
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm