  • IM04EB390K
IM04EB390K
advertisement
Manufacturer No:
IM04EB390K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM04EB390K
Package:
Axial
Datasheet:
IM04EB390K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM04EB390K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    176mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.6Ohm Max
  • Max DC Current
    176mA
  • Frequency - Self Resonant
    14.5MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 2.5MHz
  • DC Current
    176mA