  • IM04EB220K
IM04EB220K
advertisement
Manufacturer No:
IM04EB220K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM04EB220K
Package:
Axial
Datasheet:
IM04EB220K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM04EB220K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    175mA
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    175mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz