  • IM02ST270J
IM02ST270J
advertisement
Manufacturer No:
IM02ST270J
HK JDW NO:
873-IM02ST270J
Datasheet:
IM02ST270J
Step5Bar-code shipping tag
IM02ST270J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    27μH
  • DC Resistance (DCR)
    3.5Ohm Max
  • Max DC Current
    135mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz