  • IM02EV3R3K
IM02EV3R3K
advertisement
Manufacturer No:
IM02EV3R3K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02EV3R3K
Package:
Axial
Datasheet:
IM02EV3R3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02EV3R3K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    2.494758mg
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    850mOhm Max
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz