  • IM02EB5R6H
IM02EB5R6H
advertisement
Manufacturer No:
IM02EB5R6H
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02EB5R6H
Package:
Axial
Datasheet:
IM02EB5R6H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02EB5R6H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    185mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz