  • IM02BH1R0F
IM02BH1R0F
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH1R0F
HK JDW NO:
873-IM02BH1R0F
Datasheet:
IM02BH1R0F
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH1R0F
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    385mA
  • Frequency - Self Resonant
    230MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 25MHz
  • Q Factor
    25
  • DC Current
    385mA