  • IM02BH150K
IM02BH150K
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH150K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM02BH150K
Package:
Axial
Datasheet:
IM02BH150K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH150K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    299.994654mg
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Q Factor
    40
  • DC Current
    150mA
  • Diameter
    2.67mm
  • Length
    6.6mm