  • ILC0402ER33NJ
ILC0402ER33NJ
advertisement
Manufacturer No:
ILC0402ER33NJ
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ILC0402ER33NJ
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ILC0402ER33NJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILC0402ER33NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    33nH
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ILC-0402
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm