  • ILBB0805ER151V
ILBB0805ER151V
advertisement
Manufacturer No:
ILBB0805ER151V
HK JDW NO:
873-ILBB0805ER151V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ILBB0805ER151V
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 150Ohm 25% 100MHz 300mA 150mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
ILBB0805ER151V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    ILBB-0805
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    150 μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    150Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0922mm