  • ILBB0603ER121V
ILBB0603ER121V
advertisement
Manufacturer No:
ILBB0603ER121V
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ILBB0603ER121V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ILBB0603ER121V
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 150mA 200mOhm DCR 0603 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILBB0603ER121V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ILBB-0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    150mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Approval Agency
    IEC
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    120 μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    150mA
  • DC Current
    150mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Width
    0.8mm