  • ILB1206ER201V
ILB1206ER201V
advertisement
Manufacturer No:
ILB1206ER201V
HK JDW NO:
873-ILB1206ER201V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ILB1206ER201V
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 200ohms 25%
Step5Bar-code shipping tag
ILB1206ER201V
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ILB-1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Resistance
    200Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    1.8mm
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    200Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Rated Current
    0.3A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Impedance @ Frequency
    200Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm