  • ILB1206ER102V
ILB1206ER102V
advertisement
Manufacturer No:
ILB1206ER102V
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ILB1206ER102V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ILB1206ER102V
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 1Kohms 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILB1206ER102V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ILB-1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm