  • IL-G-10S-S3C2-SA
IL-G-10S-S3C2-SA
advertisement
Manufacturer No:
IL-G-10S-S3C2-SA
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-IL-G-10S-S3C2-SA
Package:
Datasheet:
IL-G-10S-S3C2-SA
Description:
1 Rows Receptacle Bulk Brown 10 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp IL-G
Quantity:
In Stock : 1331
Step5Bar-code shipping tag
IL-G-10S-S3C2-SA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    IL-G
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    10
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Brown
  • Number of Rows
    1
  • Fastening Type
    Friction Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.098 2.50mm
  • Current Rating
    3A
  • Contact Gender
    Female
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Note
    Contacts Not Included
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    28 AWG