  • IL-312-A30S-VFH05-A1
IL-312-A30S-VFH05-A1
advertisement
Manufacturer No:
IL-312-A30S-VFH05-A1
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-IL-312-A30S-VFH05-A1
Package:
Description:
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.020 0.50mm Surface Mount 30 Positions IL-312 Gold
Quantity:
In Stock : 7754
Step5Bar-code shipping tag
IL-312-A30S-VFH05-A1
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Packaging
    Tray
  • Series
    IL-312
  • Published
    2007
  • Feature
    Solder Retention
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    30
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    3.94μin 0.10μm
  • Height Above Board
    0.104 2.65mm
  • Stack Height (Mating)
    3mm 3.5mm