  • IKW25N120H3FKSA1
IKW25N120H3FKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IKW25N120H3FKSA1
HK JDW NO:
376-IKW25N120H3FKSA1
Datasheet:
IKW25N120H3FKSA1
Step5Bar-code shipping tag
IKW25N120H3FKSA1
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    TO-247-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Published
    2008
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
  • Power - Max
    326W
  • Reverse Recovery Time
    290ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    50A
  • Turn On Time
    61 ns
  • Test Condition
    600V, 25A, 23 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.4V @ 15V, 25A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    397 ns
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    115nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    100A
  • Td (on/off) @ 25°C