  • IHW30N120R5XKSA1
IHW30N120R5XKSA1
advertisement
Manufacturer No:
IHW30N120R5XKSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IHW30N120R5XKSA1
Package:
TO-247-3
Datasheet:
IHW30N120R5XKSA1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHW30N120R5XKSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Series
    TrenchStop™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    330W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    60A
  • Test Condition
    600V, 30A, 10 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.85V @ 15V, 30A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    235nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    90A
  • Td (on/off) @ 25°C