  • IHSM7832RG180L
IHSM7832RG180L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM7832RG180L
HK JDW NO:
873-IHSM7832RG180L
Datasheet:
IHSM7832RG180L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM7832RG180L
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.840Lx0.320W 21.34mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    4.2A
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    4.2A
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Max DC Current
    4.2A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Height
    7.239mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    21.336mm
  • Width
    8.128mm