  • IHSM4825RE1R0L
IHSM4825RE1R0L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM4825RE1R0L
HK JDW NO:
873-IHSM4825RE1R0L
Datasheet:
IHSM4825RE1R0L
Description:
Quantity:
In Stock : 684
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHSM4825RE1R0L
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.250W 13.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    8.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm Max
  • Current
    4.6A
  • Max DC Current
    8.3A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    4.1A
  • Case/Size Code
    5425
  • DC Current
    8.6A
  • Height
    5.72mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm