  • IHSM4825RE100K
IHSM4825RE100K
advertisement
Manufacturer No:
IHSM4825RE100K
HK JDW NO:
873-IHSM4825RE100K
Datasheet:
IHSM4825RE100K
Step5Bar-code shipping tag
IHSM4825RE100K
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    71mOhm Max
  • Max DC Current
    3.1A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.4A
  • Height
    5.72mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Length
    13.716mm
  • Width
    6.35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.250W 13.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    10μH