  • IHSM4825PJ120L
IHSM4825PJ120L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM4825PJ120L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM4825PJ120L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM4825PJ120L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM4825PJ120L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHSM-4825
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.250W 13.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    2.7A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    79mOhm Max
  • Max DC Current
    2.7A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • DC Current
    2.7A
  • Height
    5.715mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • Length
    13.716mm
  • Width
    6.35mm