  • IHSM3825ER1R8L
IHSM3825ER1R8L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM3825ER1R8L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHSM3825ER1R8L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHSM3825ER1R8L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHSM3825ER1R8L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.22A
  • Height
    5.715mm
  • Height Seated (Max)
    0.225 5.72mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHSM-3825
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.250W 11.18mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    4.27A
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    22mOhm Max