  • IHLP5050FDER3R3M51
IHLP5050FDER3R3M51
advertisement
Manufacturer No:
IHLP5050FDER3R3M51
HK JDW NO:
873-IHLP5050FDER3R3M51
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 74
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IHLP5050FDER3R3M51
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHLP-5050FD-51
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.522Lx0.508W 13.26mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    20.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    20.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.44mOhm Max
  • Max DC Current
    16.7A
  • Frequency - Self Resonant
    17.8MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16.7A
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm
  • Length
    13.2588mm
  • Width
    12.9032mm