  • IHLP3232DZER3R3M51
IHLP3232DZER3R3M51
advertisement
Manufacturer No:
IHLP3232DZER3R3M51
HK JDW NO:
873-IHLP3232DZER3R3M51
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Step5Bar-code shipping tag
IHLP3232DZER3R3M51
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    COMPOSITE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IHLP-3232DZ-51
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.322Lx0.322W 8.18mmx8.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.26mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    11.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16.48mOhm Max
  • Max DC Current
    11.8A
  • Frequency - Self Resonant
    23MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    11.8A
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm