  • IHLP2525CZRZ10RM01
IHLP2525CZRZ10RM01
advertisement
Manufacturer No:
IHLP2525CZRZ10RM01
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-IHLP2525CZRZ10RM01
Step5Bar-code shipping tag
IHLP2525CZRZ10RM01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.105Ohm
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    3A
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH