  • IHLP1616BZET1R0M11
IHLP1616BZET1R0M11
advertisement
Manufacturer No:
IHLP1616BZET1R0M11
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHLP1616BZET1R0M11
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
IHLP1616BZET1R0M11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHLP-1616BZ-11
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    27mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    64MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm