  • IHD3BH391L
IHD3BH391L
advertisement
Manufacturer No:
IHD3BH391L
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHD3BH391L
Package:
Axial
Datasheet:
IHD3BH391L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHD3BH391L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IHD
  • Size / Dimension
    0.460Diax0.900L 11.68mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    390μH
  • DC Resistance (DCR)
    288mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    880mA
  • Diameter
    11.68mm
  • Length
    22.86mm