  • IHB3BV471K
IHB3BV471K
advertisement
Manufacturer No:
IHB3BV471K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IHB3BV471K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
IHB3BV471K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IHB3BV471K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    IHB
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    1.100Dia 27.94mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    187mOhm Max
  • Max DC Current
    1.6A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    21.34mm
  • Height Seated (Max)
    0.840 21.34mm