  • IFX25001TFV33ATMA1
IFX25001TFV33ATMA1
advertisement
Manufacturer No:
IFX25001TFV33ATMA1
HK JDW NO:
699-IFX25001TFV33ATMA1
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 14948
Step5Bar-code shipping tag
IFX25001TFV33ATMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    PG-TO252-3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    220μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (100Hz)