  • IFB48050A120V-122-R
IFB48050A120V-122-R
advertisement
Manufacturer No:
IFB48050A120V-122-R
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-IFB48050A120V-122-R
Package:
18-DIP Module, 10 Leads
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1225
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFB48050A120V-122-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    18-DIP Module, 10 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    iFB (600W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.44 H 116.8mmx61.0mmx11.3mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    50A