  • IEG6-1-62-15.0-A-31-V
IEG6-1-62-15.0-A-31-V
advertisement
Manufacturer No:
IEG6-1-62-15.0-A-31-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IEG6-1-62-15.0-A-31-V
Package:
Description:
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 277VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IEG6-1-62-15.0-A-31-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    IEG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    277V