  • IEC-TO-220V-18
IEC-TO-220V-18
advertisement
Manufacturer No:
IEC-TO-220V-18
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-IEC-TO-220V-18
Package:
TO-220
Datasheet:
IEC-TO-220V-18
Description:
INSULATOR RECT TO220 0.220"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IEC-TO-220V-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    TO-220
  • Insulation Material
    Polyamide
  • Material
    Nylon, Glass Filled
  • Shape
    Rectangular
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    Richco
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Insulator
  • Color
    Black
  • Usage
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    0.480 12.19mm
  • Width
    0.690 17.53mm
  • Thickness
    5.59mm