  • IDT71V67803S133PFI
IDT71V67803S133PFI
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V67803S133PFI
HK JDW NO:
378-IDT71V67803S133PFI
Description:
3.3V V 100 Pin Memory IC 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V67803S133PFI
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    133MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Supply Current-Max
    0.28mA
  • Organization
    512KX18
  • Memory Width
    18
  • Standby Current-Max
    0.07A
  • Access Time (Max)
    4.2 ns
  • Standby Voltage-Min
    3.14V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm