  • IDT71V65603S133PFI8
IDT71V65603S133PFI8
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V65603S133PFI8
HK JDW NO:
668-IDT71V65603S133PFI8
Package:
100-LQFP
Description:
Memory IC IDT71V65603
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V65603S133PFI8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V65603
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    133MHz