  • IDT71V3558S166PFI8
IDT71V3558S166PFI8
advertisement
Manufacturer No:
IDT71V3558S166PFI8
HK JDW NO:
668-IDT71V3558S166PFI8
Package:
100-LQFP
Description:
Memory IC IDT71V3558
Step5Bar-code shipping tag
IDT71V3558S166PFI8
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V3558
  • Memory Size
    4.5Mb 256K x 18
  • Clock Frequency
    166MHz