  • IDT71P72604S167BQG
IDT71P72604S167BQG
advertisement
Manufacturer No:
IDT71P72604S167BQG
HK JDW NO:
668-IDT71P72604S167BQG
Package:
165-TBGA
Description:
Memory IC IDT71P72
Step5Bar-code shipping tag
IDT71P72604S167BQG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Base Part Number
    IDT71P72
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    167MHz