  • IDT71P71604S200BQG
IDT71P71604S200BQG
advertisement
Manufacturer No:
IDT71P71604S200BQG
HK JDW NO:
378-IDT71P71604S200BQG
Package:
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC 18 Mb kb 800mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
IDT71P71604S200BQG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    200MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    165
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    800mA