  • ICS95V850AG
ICS95V850AG
advertisement
Manufacturer No:
ICS95V850AG
HK JDW NO:
378-ICS95V850AG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICS95V850AG
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminals
    48
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Clock Drivers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    48
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G48
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Family
    95V
  • Logic IC Type
    PLL BASED CLOCK DRIVER
  • Max I(ol)
    0.001 A
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.06 ns
  • Number of True Outputs
    10
  • Input Conditioning
    DIFFERENTIAL
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6.1mm