  • ICS95V157AGIT
ICS95V157AGIT
advertisement
Manufacturer No:
ICS95V157AGIT
HK JDW NO:
378-ICS95V157AGIT
Package:
TFSOP
Datasheet:
ICS95V157AGIT
Description:
1 Circuit 233MHz 2.5V Clock Buffer DUAL 48 Pins TFSOP
Purchasing and Inquiry
ICS95V157AGIT Overview
There is a case option of TFSOP available for this clock divider. It is packaged as a Tape & Reel (TR). The maximum value for normal operation is 233MHz. 48 terminations have been recorded. The supply voltage of 2.5V can be used to achieve high efficiency. There is a place for it in the way of Surface Mount. There are 48 pins on timeing clock. The clock switch operates at a minimum working temperature of -40°C in order to maintain reliability. When the maximum operating temperature is set to 85°C, stable operation is ensured. The gadget belongs to the 95V family of clock buffers. This is set to 2.7V for the maximum supply voltage. To ensure normal operation of the cut smart buffer, the supply voltage (Vsup) should always be kept above 2.3V. This output has 10 true outputs.
ICS95V157AGIT Features
48 terminations
ICS95V157AGIT Applications
  • Internet of Things
  • Industrial automation control system
  • 5G
  • Handheld test instruments
  • Fibre channel (FC)
  • Backplane
  • Clock signal level shifting
  • Medical instruments
  • OTN
  • Ultra Mobile PC (UMPC)
Step5Bar-code shipping tag
ICS95V157AGIT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TFSOP
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    48
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    48
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G48
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Number of Circuits
  • Frequency (Max)
    233MHz
  • Family
    95V