  • ICS93V855AG
ICS93V855AG
advertisement
Manufacturer No:
ICS93V855AG
HK JDW NO:
378-ICS93V855AG
Package:
TSSOP
Datasheet:
ICS93V855AG
Description:
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICS93V855AG
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    28
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Number of Circuits
  • Frequency (Max)
    233MHz
  • Family
    93V
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Input
    Clock
  • PLL
    Yes
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.06 ns
  • Number of True Outputs
    5
  • Length
    9.7mm
  • Width
    4.4mm