  • ICH15048S15
ICH15048S15
advertisement
Manufacturer No:
ICH15048S15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ICH15048S15
Package:
9-DIP Module
Datasheet:
ICH15048S15
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ICH15048S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2013
  • Series
    ICH (200W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    61mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    50W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    10A
  • Max Output Power
    150W
  • Max Input Voltage (DC)
    75V
  • Min Input Voltage (DC)
    36V
  • Height
    12.7mm
  • Width
    57.9mm