  • ICB30L50F15NC
ICB30L50F15NC
advertisement
Manufacturer No:
ICB30L50F15NC
HK JDW NO:
144-ICB30L50F15NC
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
10V~36V Inductive Cylinder, Threaded - M30 ICB Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
ICB30L50F15NC
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~36V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NC, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Response Frequency
    1kHz