  • HW1630020000G
HW1630020000G
advertisement
Manufacturer No:
HW1630020000G
HK JDW NO:
48-HW1630020000G
Description:
Bulk 0.150 3.81mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HW Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
HW1630020000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Mating Flange
  • Number of Positions
    16
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Insulation Height
    0.488 12.40mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-28 AWG
  • Current - UL
    8A