  • HW0370530000G
HW0370530000G
advertisement
Manufacturer No:
HW0370530000G
HK JDW NO:
48-HW0370530000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HW Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
HW0370530000G
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Series
    HW
  • Feature
    Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.591 15.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-26 AWG
  • Current - UL
    10A