  • HVCB2512FKD500M
HVCB2512FKD500M
advertisement
Manufacturer No:
HVCB2512FKD500M
HK JDW NO:
762-HVCB2512FKD500M
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
HVCB2512FKD500M
Description:
HVC Series, Thick Film, 500MOhm, 2W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
HVCB2512FKD500M
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500MOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm