  • HVCB2010FTL500M
HVCB2010FTL500M
advertisement
Manufacturer No:
HVCB2010FTL500M
HK JDW NO:
762-HVCB2010FTL500M
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
HVCB2010FTL500M
Step5Bar-code shipping tag
HVCB2010FTL500M
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    500MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm