  • HV73V2BTTD5103F
HV73V2BTTD5103F
advertisement
Manufacturer No:
HV73V2BTTD5103F
HK JDW NO:
430-HV73V2BTTD5103F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
HV73V Series, Thick Film, 510kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2978
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HV73V2BTTD5103F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm