  • HV732HTTE4753D
HV732HTTE4753D
advertisement
Manufacturer No:
HV732HTTE4753D
HK JDW NO:
430-HV732HTTE4753D
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
HV732HTTE4753D
Description:
HV73 Series, Thick Film, 475kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HV732HTTE4753D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV73
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    475kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm